Перейти до контенту

Положення Четвертого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA”

12 - 14 жовтня 2018 року до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисника України ГО "Дитячий фонд Черкащини" у м. Черкаси проводить Четвертий Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях.UA".

Запрошуємо до участі

Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!

                                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                  Правлінням громадської організації
                                                                                «Дитячий фонд Черкащини»
                                                                                 Протокол №3 від 20.06.2018р.
                                                                                 Голова ГО «Дитячий фонд    
                                                                                 Черкащини»
                                                                                  _____________      Бучковська А.В.

Четвертий Всеукраїнський фестиваль-конкурс
дитячо-юнацької творчості
 "Козацький шлях.UA" 
 
12 жовтня 2018 року - перший день конкурсної програми. 
КЗ "Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради", музичні 
школи м. Черкаси;

13 жовтня 2018 року – гала-концерт, нагородження переможців
КЗ "Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради", 
(м. Черкаси, вул Хрещатик, 196); 
Вечірній відпочинок переможців конкурсу на базі  «Дахнівська січ»,
 м. Черкаси,

   14  жовтня 2018 року – екскурсія «Козацька слава 
Чигиринщини» - Тематична екскурсія для переможців фестивалю-конкурсу по місцях козацької слави Чигиринщини, обід.

ПОЛОЖЕННЯ
Четвертого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької
творчості «Козацький шлях.UA» (далі – фестиваль-конкурс)

Засновник фестивалю – конкурсу:    ГО Дитячий фонд Черкащини.

Партнери: Черкаська ОДА, Черкаська обласна рада, Черкаська міська рада,
ГО «Союз українок», Громадська організація ветеранів-прикордонників
м. Черкаси та Черкаського р-ну, Черкаський обласний центр допомоги
учасникам антитерористичної операції, ГО «Донна», Рада територіальної громади м. Черкаси, Громадська Рада освітян і науковців України,  Черкаський
осередок Пласту Національної Скаутської організації України,
ГО «Межа.ЦА».

Координати оргкомітету фестивалю-конкурсу:
Голова оргкомітету - Василь Касян
тел: (050) 696 04 54

Керівник проектуВасиль Марштупа
тел: (068) 524-35-05

Голова ГО «Дитячий фонд Черкащини» - А.В. Бучковська
тел:(097) 199-37-18
Сайт конкурсу: www.kids.ck.ua
e-mail: kids_ck@ukr.net
             1.Загальні положення.

1.1. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки і проведення фестивалю-конкурсу, засади його фінансового та інформацій-ного забезпечення.

1.2. Передбачено спеціальні благодійні програми для дітей-сиріт та дітей учасників АТО та ООС.

        2. Мета та завдання  фестивалю – конкурсу:

2.1. Мета – підтримка творчо-обдарованих дітей і молоді, популяризація української козацької культури і народних традицій; формування патріотичної свідомості дітей та  молоді; виховання естетично, фізично, духовно здорової нації;  усвідомлення практичної  важливості проводити паралелі засобами історії, культури та духовності задля кращого майбутнього, якого очікує український народ і зокрема кожен із нас.

2.2. Завдання – познайомити дітей та молодь з історико – культурною спадщиною козацтва Черкащини та новітньою історією козацтвотворення мистецькими засобами; підвищити інтерес до глибокого вивчення хортингу, культури та духовності козаків; обмін досвідом, підвищення професійного та педагогічного рівня керівників-наставників; залучити широку громадськість, меценатів, спонсорів до підтримки дитячої та молодіжної творчості; об’єднати всіх учасників фестивалю-конкурсу навколо дитячо-юнацького мистецтва в ім’я миру та любові до України.

                         3. Підготовка та умови проведення фестивалю-конкурсу.

3.1. Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю – конкурсу здійснює організаційний комітет. Оргкомітет, який є виконавчим органом фестивалю, відповідає за його підготовку і проведення, пошук спонсорів, організацію реклами, розповсюдження запрошень, виконує організаційні роботи, пов’язані з проведенням фестивалю.

3.2. Фестиваль є відкритим. До участі запрошуються дитячо – юнацькі колективи, квартети, тріо, дуети, солісти різних видів мистецтва з усіх регіонів  України, які виконують українські народні пісні, танці, сучасні обробки,  патріотичні твори козацької, гайдамацької, стрілецької  тематики та твори про героїчну боротьбу  українського  народу періоду  2014 – 2018 років.

3.3. У фестивалі – конкурсі беруть участь діти та молодь у віці до 25 років, зокрема діти шкільного віку  (вихованці шкіл естетичного виховання, загальноосвітніх шкіл, будинків дитячо-юнацької творчості, дитячих центрів творчості, студій) та студенти коледжів, училищ, університетів, академій.

3.4. Анкета-заявка подається до 1 жовтня 2018 року (включно) в електронному вигляді на адресу kids_ck@ukr.net або в паперовій формі, видрукована на комп’ютері. Анкета-заявка заповнюється українською мовою (для мешканців України). Усі цифри повинні в дужках дублюватись прописом (Наприклад: 5 (п’ять), 1хв.24с.(Одна хвилина двадцять чотири секунди), тощо.

3.5. Фінансові умови фестивалю-конкурсу:

3.5.1. Фестиваль-конкурс є некомерційним заходом. Організатори беруть на себе частково витрати на проживання конкурсантів, які братимуть участь у гала-концерті.

3.5.2. На покриття затрат по організації фестивалю-конкурсу оргкомітетом встановлено благодійний реєстраційний внесок: солісти – 200 грн; дует, тріо, квартет – 150 грн. з особи; колектив від 5 осіб – 100 грн. з особи.

Учасники конкурсних номінацій "Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво" роблять внесок у розмірі 80 грн. за кожну окрему роботу.

Діти-сироти, діти з обмеженими можливостями, діти учасників АТО та ООС, переселенці звільняються від благодійного реєстраційного внеску (при наявності відповідних документів).

Якщо виконавець або колектив бажають приймати участь у кількох номінаціях, анкета-заявка подається на кожну номінацію окремо, благодійний реєстраційний внесок наступної номінації – 50 % по відношенню до першої.

         Банківські реквізити для перерахунку благодійних реєстраційних внесків:    Отримувач: Громадська організація «Дитячий фонд Черкащини», Р/р 26002028100807 в АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ», МФО 300658, ЄДРПОУ: 41035113

Призначення платежу: Благодійний внесок на покриття затрат по організації Четвертого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях.UA".

Конкурс проводиться у два тури. Перший - відбірковий тур проводиться на місцях, другий – фінальний  в м. Черкаси.

3.6. Номінації конкурсу (5 номінацій):

1).  Вокальне мистецтво:

- Соло

- Малі форми (дует, тріо, квартет)

- Ансамбль  (колектив від 5 осіб)

2)  Хореографічне мистецтво:

- Соло

- Мала група ( від 2 до 8 осіб)

- Ансамбль (колектив від 8 осіб)

3). Театральне мистецтво:

- Театральне мистецтво

- "Малі форми" театрального мистецтва

- Ляльковий театр

- Художнє читання

- Театр міміки та жесту

4) Музичне мистецтво:

- Соло

- Малі форми (дует, тріо)

- Ансамбль (колектив від 4-х осіб)

5)  Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво:

- Образотворче мистецтво

- Декоративно-прикладне мистецтво

Примітка: Організатори  конкурсу залишають за собою право об’єднувати номінації і категорії в залежності від поданих заявок.

3.7. Вікові категорії:

 • 1 категорія – до 7 років.
 • 2 категорія – з 8 до 12 років.
 • 3 категорія – з 13 до 17 років.
 • 4 категорія  – з 18 до 25 років.
 • 5 категорія змішана (ансамблі, оркестри)

Примітка: Для дуету, тріо, квартету, колективу вікова категорія визначається за віком старшого учасника, але може бути визначеною за іншими показниками при розгляді оргкомітетом.

3.8. Технічні вимоги конкурсу та вимоги до учасників:

3.8.2. Кожен учасник в номінаціях "Вокальне мистецтво", "Хореографічне мистецтво", "Музичне мистецтво", представляє  два різнохарактерні номери, тривалістю до 7 хв. Тривалість виступу (1 твір або уривок) учасників номінації "Театральне мистецтво" не повинна перевищувати 10 хв.

3.8.3. Вокалісти виступають „наживо” – а-ccapello, під акомпанемент музичного інструменту, або під фонограму „-” mp3  на цифрових носіях (flash-card) з високою якістю звуку (допускається бек вокал та хореографічна композиція),

3.8.4. Кожен звукозапис має бути на окремому носії із зазначенням назви колективу або прізвищем виконавця, назвою твору і точним часом тривалості звучання.

У день проведення конкурсу фонограми повинні бути надані звукорежисеру за  1.5 год. до початку конкурсу.

Примітка: Організатори НЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, якщо аудіо-запис  не в стандартному форматі і його  неможливо буде відтворити.

3.8.5. При наявності декорацій для їх установки учасники зобов’язані самостійно встановлювати їх на сцені. Учасники  номінації  "Музичне мистецтво" можуть звернутися   за  допомогою  до організаторів, обов’язково зазначивши   в  анкеті-заявці своє прохання.

3.8.6. Колектив може бути усунений від участі у конкурсі на будь-якому етапі за некоректну поведінку (дії і висловлювання конкурсантів або їх керівників, які ображають інших учасників конкурсу), дії, які заважають проведенню конкурсу. 

 1. Журі конкурсу.

4.1. Для оцінювання виступів учасників конкурсу запрошується журі. Склад журі формується із народних та заслужених артистів України, діячів культури і мистецтв, композиторів, музикантів, акторів, хореографів, представників ЗМІ та громадських організацій.

4.2.Члени журі оцінюють виступи учасників у відповідності з рекомендованими критеріями оцінювання за 10 – бальною системою відкритим голосуванням. Переможці виявляються по загальній сумі балів. Журі визначає учасників для участі в Гала – концерті.

4.3. Журі  має право не присуджувати призові місця або присуджувати декілька призових місць в залежності від набраної кількості балів учасників; визначати переможця в кожній  номінації за віковою категорією.

4.4. Рішення журі фіксується у протоколах  і є остаточним і перегляду не підлягає.

4.5. Організатори та журі  мають право встановлювати  спеціальні призи та премії.

4.6. Критерії оцінювання:

Вокальне  мистецтво:

 • виконавська майстерність та музичний супровід;
 • вокальні дані;
 • відповідність музичної теми і змістової складової;
 • естетика костюму, культура сцени;
 • акторська майстерність (розкриття художнього образу);
 • енергетика виконання і оригінальність;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Театральне  мистецтво:

 • акторська майстерність;
 • музичний  супровід;
 • естетика костюму, культура сцени;
 • артистизм, харизматичність;
 • енергетика виконання і оригінальність;
 • режисерське рішення твору;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Хореографічне  мистецтво:

 • виконавська майстерність (техніка, акторська майстерність, індивідуальність);
 • відповідність музичного супроводу постановці танцю;
 • артистизм, харизматичність, енергетика;
 • постановча робота хореографа (неповторність, оригінальність);
 • естетика сценічного костюму;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Музичне  мистецтво:

До конкурсу допускається гра на наступних музичних інструментах: скрипка, віолончель, баян, акордеон, домра, сопілка, бандура,  гітара, фортепіано, духові інструменти .

 • творча фантазія – відповідність стилю, самобутність, художня цінність, етнографічна точність, оригінальність, розкриття теми, образність, якість музичного матеріалу;
 • емоційність, артистизм – яскравість виконання, художнє враження і виразність;
 • техніка виконання – манера виконання, художнє втілення, ансамблевість, інтонаційність, цілісність композиції;
 • зовнішній вигляд – відповідність костюмів, дизайн, сучасність, новаторство і творчий підхід;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво:

На конкурс приймаються малюнки, творчі роботи з глини, декупаж, орігамі, вишивка (нитки, бісер), поробки з природного матеріалу та інше.

 • виконавська майстерність;
 • оригінальність задуму;
 • максимальне розкриття теми;
 • відповідність назві роботи;
 • оформлення загального вигляду роботи;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.
 1. Нагородження учасників конкурсу.

5.1. Нагородження проводяться під час Гала-концерту.

5.2. Журі має право присуджувати "Гран – прі" в кожній номінації фестивалю. Володар "Гран – прі" отримує диплом, кубок, грошову винагороду.

5.3. Переможці фестивалю–конкурсу: "Лауреати І, ІІ, ІІІ ступенів" отримують титул  Лауреата і нагороджуються медалями, пам’ятними подарунками та екскурсією «Козацька слава Чигиринщини» по місцях козацької слави Черкащини, вечірнім відпочинком  з козацькою  ватрою, кулішем  на спортивно-оздоровчій базі «Дахнівська Січ».

5.4. Дипломанти конкурсу отримують титул  Дипломанта і нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками.

5.5. Усі учасники фестивалю отримують дипломи, а їх керівники нагороджуються Подячними листами.

 1. Програма проведення фестивалю-конкурсу.

6.1. Фестиваль – конкурс  проводиться: 12 14 жовтня 2018 р.

Місце проведення :

12.10.2018 р.–  , КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196).

Реєстрація учасників з 8.30 до 9.45 год.

Початок конкурсу о 10 год.

У перший фестивальний день по закінченню конкурсного виступу на учасників очікує подальша фестивальна програма:

автографсесія та фотосесія" Я і козацька Черкащина ";

козацький ярмарок та  козацькі пригощання " Смачна черкаська гостина ";

піші екскурсії  та квести "Козацькими стежками Черкас";

посвята в козаки; “ Послання задля перемоги“ захисникам Вітчизни;  перегляд  виступів учасників фестивалю-конкурсу  «Козацький шлях.UA» 2017 року та мультфільмів на козацьку тематику у фойє Черкаської обласної філармонії.

13.10.2018 р.  м. Черкаси, Черкаська обласна філармонія. (вул. Хрещатик, 196).

У другий фестивальний день на учасників та їх керівників  очікує фестивальна програма, а саме:

         (початок  заходів о 10 годині)

Посвята в козаки, козацькі розваги, майстер-класи,  виставка робіт переможців номінації “Образотворче  та декоративно-прикладне  мистецтво”.

Круглий стіл  для керівників–наставників  - вручення подячних листів керівникам та нагород учасникам та дипломантам конкурсу.

12.00 -  Гала-концерт переможців та спеціально запрошених гостей.

Нагородження переможців фестивалю-конкурсу.

17.00 - Вечірній відпочинок переможців конкурсу на спортивно-оздоровчій базі «Дахнівська Січ», м. Черкаси:  козацькі ватри, гутірки з відомими митцями, показове вогняне шоу на козацьку тематику, смачна гостина «з котла» та багато іншого. Трансфер організаторів конкурсу.

14.10.2018 р.   екскурсія «Козацька слава Чигиринщини»

У третій фестивальний день о 9.00 год. на переможців, їх керівників та запрошених гостей очікується екскурсійна тематична поїздка від організаторів конкурсу по місцях козацької слави Чигиринщини, обід.

                 7. Загальні вимоги.

7.1. Керівники колективів та супроводжуючі особи несуть відповідальність за життя, безпеку та здоров'я учасників конкурсу.

7.2. Організації або приватні особи, які делегують учасників, беруть на себе транспортні витрати,  харчування та часткові витрати  на проживання.

7.3. Місця для проживання будуть попередньо замовлені організаторами, у відповідності з інформацією у анкеті-заявці. Вартість проживання для їх власної оплати буде повідомлено учасникам попередньо.

7.4. Вхід на прослуховування та Гала-концерт  ВІЛЬНИЙ!

7.5. Організатори залишають за собою право змінювати тривалість і порядок проведення заходу.

Отримати додаткову інформацію та вирішити усі питання, що вас цікавлять ви можете за телефонами:

Голова ГО «Дитячий фонд Черкащини» - Алла Бучковська

тел: (097) 199-37-18

Керівник проектуВасиль Марштупа

тел: (068) 524-35-05

Голова оргкомітету - Василь Касян

тел: (050) 696 04 54

e-mail: kids_ck@ukr.net

Інформаційні спонсори фестивалю-конкурсу:

ТОВ «Телерадіокомпанія «ВІККА», ф-я Національної телекомпанії України «Рось» - Черкаська регіональна дирекція, газета Верховної Ради України «Голос України», інтернет-видання «Про Все», газета «7 днів Черкаси».

Положення фестивалю- конкурсу є офіційним запрошенням на участь!!!

До зустрічі на конкурсі!!!

З повагою та найкращими побажаннями,

оргкомітет та дирекція   фестивалю-конкурсу.

АНКЕТА-ЗАЯВКА

на участь у Четвертому Всеукраїнському  фестивалі – конкурсі   

дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA”
 1. ПІБ*___________________________________________________________
Назва колективу___________________________________________________

__________________________________________________________________
ПІБ керівника, тел, e-mail ________________________________________ 
___________________________________________________________________
 1. Число, місяць, рік народження учасника*_____________________________
 2. Домашня адреса, тел.учасника* _____________________________________
 3. Тел. батьків, опікунів, або відповідальних осіб*_______________________

________________________________________________________________________________

5. Номінація_______________________________________________________

6. Вік учасника*____________________________________________________

 1. Назва конкурсних творів, авторство, час звучання:

1)_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

2)_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

8. Кількість осіб, які потребують проживання:

Дорослих (жінок, чоловіків,)___________________________________________

Дітей______________________________________________________________

9. Особливі технічні вимоги:________________________________________

 1. Кількість дітей-сиріт: ___________________________________________

дітей учасників АТО: _______________________________________________

інших категорійних дітей: **_________________________________________

З умовами та положенням фестивалю-конкурсу ознайомлений:

“___”______________2018 р.                                                     підпис___________

Примітки:

 • Зноски-зірочки (*):
 • * Якщо анкета-заявка оформляється більше ніж на одну особу до неї ОБОВ’ЯЗКОВО додається СПИСОК УЧАСНИКІВ у якому вказано ПІБ, вік, №тел. учасника, домашня адреса учасника, № тел. батьків, опікунів або відповідальних осіб. Такий же список ОБОВ’ЯЗКОВО має бути у керівника, або відповідальної особи. Він формується задля попередження виникнення будь-яких небезпечних ситуацій та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних випадків.
 • **Вказати кількість осіб та назву пільгової категорії.