Перейти до контенту

04 - 09 вересня 2018 року ГО "Дитячий фонд Черкащини" в партнерстві з ГО "Черкаський обласний відділ Союзу Українок" організовують Пасхальну виставку-конкурс "Писанка - символ нації". ...продовжувати читання "Пасхальна виставка-конкурс “Писанка – символ нації”"

ПОЛОЖЕННЯ

Дев’ятого обласного фольклорного фестивалю вертепів, колядок

та щедрівок «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!»

в рамках Різдвяного фестивалю «Черкаська коляда»

...продовжувати читання "Дев’ятий обласний фольклорний фестиваль вертепів, колядок та щедрівок “Щедрий вечір, добрий вечір, мати – Україно!”"

Про результати Третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості  Козацький шлях.UA

06 - 08 жовтня 2017 року на Черкащині відбувся Третій Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості  “Козацький шлях.UA”, започаткований у 2015 році до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня захисника України Черкаським обласним відділенням Дитячого фонду України (нині Громадська організація „Дитячий фонд Черкащини”)

Фестивальна концепція -  Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!

Мета фестивалю-конкурсу - популяризація української козацької культури і народних традицій; сприяння розвитку вітчизняного мистецтва; формування патріотичної свідомості дітей та молоді; виховання естетично, фізично, духовно здорової нації; усвідомлення практичної важливості проводити паралелі засобами історії, культури  та духовності задля кращого майбутнього, якого очікує український народ і зокрема кожен із нас.

      До участі у фестивалі-конкурсі були запрошені дитячі, юнацькі колективи, квартети, тріо, дуети, солісти  вокального, театрального, хореографічного, музичного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв з м. Черкаси, Черкаської області та інших областей України, в репертуарі яких є патріотичні твори козацької, гайдамацької, стрілецької  тематики та твори про героїчну боротьбу українців періоду 2013-2017 років.

У фестивалі-конкурсі приймали участь діти та молодь віком від 6 до 25 років, зокрема діти шкільного віку (вихованці шкіл естетичного виховання, загальноосвітніх шкіл, будинків дитячо-юнацької творчості, дитячих центрів творчості, студій) та студенти коледжів, училищ, університетів

Третій Всеукраїнський фестиваль - конкурс дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях. UA» проходив протягом 3 днів. У рамках фестивалю-конкурсу для учасників була передбачена конкурсна програма, Гала-концерт, історично-пізнавальна післяконкурсна програма, які проходили на  декількох локаціях.

06 жовтня 2017 р. Локація:  Фойє Палацу культури «Дружба народів»

При вході в Палац культури „Дружба народів” звучить маршова музика козацької тематики, учасників зустрічають волонтери в козацькому українському одязі. Волонтери – студенти факультету готельно-ресторанної справи та туризму Черкаського Державного Національного університету ім. Богдана Хмельницького - вітають учасників і направляють до столів реєстрації, ознайомлюють  з  фотозонами  та місцями проведення майстер-класів, знайомлять з виставкою творчих робіт учасників фестивалю-конкурсу в номінаціях образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

  

Майстер-класи проводяться під керівництвом Голови Громадської організації спілки майстрів сучасного мистецтва та народного промислу ”Творчий коловрат” народної майстрині – Галини Володимирівни Тимошенко по напрямкам:

- грим – відповідальна Ольга Бараннік,

- ліпка та розпис кераміки – народна майстриня Олена Поштарьова,

- розпис листівок для учасників АТО – Аліна Метеля,

- антистресові розмальовки – Марія Кутова,

- розпис прапора, гільз та бандан – Катерина Дахненко,

- плетіння сітки „павук” – Скічко Вячеслав (представник від ГО „Наш батальйон”).

Розмальовані прапор, гільзи, бандани та гільзи  передані у бойову частину АТО.

У фойє розташовані три фотозони, де можна сфотографуватись на фоні „Трибога – Бога урожаю” , на фоні стенду „Козацький щлях” та з прялкою, рушниками, гарбузами.

О 10 годині в Великому концертному залі ПК "Дружба народів" відбулося урочисте відкриття «Третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях. UA» за участю всіх конкурсантів, журі та гостей. Оголошено склад журі та порядок проведення конкурсу.

Конкурс виконавської майстерності проходив по номінаціям: вокальне мистецтво, музично-інструментальне мистецтво, хореографія, театральне мистецтво, образотворче та декоративно прикладне мистецтво в трьох вікових категоріях в Черкаській музичній школі № 2, у Великому та Малому концертних залах та фойє ПК "Дружба народів".

 

В цей час на площі  біля пам’ятника Богдану Хмельницькому  лунають козацькі марші та пісні,   проводяться квести для дітей, козацькі забави, ігри з  аніматорами, фотографування.

   

На майданчику біля запасного входу в Палац культури „Дружба народів розташована армійська кухня, на якій учасники фестивалю пригощаються козацьким кулішем та узваром.

07 жовтня 2017 р.    Палац  культури „Дружба народів”

13.00 – 14.00 – на сцені великого концетрного залу оголошуються підсумки Третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості „Козацький шлях.UA”. Відбувається нагородження переможців фестивалю-конкурсу дипломами Гран-прі, дипломами Лауреатів І, ІІ, ІІІ премій по номінаціях,  значками, кубками та цінними подарунками. Вручаються подяки всім керівникам учасників фестивалю та дипломи учасникам.

14.00 – 16.00 – Гала-концерт переможців Третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості „Козацький шлях.UA”.

 

 

Після Гала-концерту  переможці конкурсу з регіонів України продовжили фестиваль козацькою  ватрою, кулішем, майстер-класами з учасниками АТО  на спортивно-оздоровчій базі «Дахнівська Січ», де крайовий атаман

 

 Черкаського товариства Українського козацтва – генерал-осавул Чепелуха Віталій Григорович  та крайовий хорунжий Черкаського крайового товариства Українського козацтва – професор, доктор історичних наук Присяжнюк Юрій Петрович провели гутірки на козацьку тематику. День закінчився святковою дискотекою.

08 жовтня 2017 р.  Після сніданку на спортивно-оздоровчій базі „Дахнівська Січ” діти в комфортабельному автобусі, в супроводі екскурсоводів-волонтерів - студентів кафедри історії та туризму Державного Національного Університету  ім. Б. Хмельницького під керівництвом Костюкової Олени Миколаївни – доцента кафедри туризму, кандидата історичних наук Черкаського Державного Національного університету ім.Б.Хмельницького, вирушили на екскурсію  „Козацькими дорогами Чигиринщини”. Побували в Ільїнській церкві у Суботові, в козацькій столиці - Чигирині, відвідали резиденцію Богдана Хмельницького., однойменний музей  та сфотографувались біля пам'ятника гетьману.

Цьогорічний Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях. UA” був проведений за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної Ради, ГО “Союз українок”, ГО “Донна”, ГО “Територіальна громада Черкащини”, Ради освітян і науковців України в Черкаській області, міської Громадської організації ветеранів та прикордонників, Громадських організацій об’єднань Українського козацтва, меценатів.

Всі учасники  фестивалю щиро дякують  спонсорам: Корпорації «Маїс», СТОВ Зернова компанія «ХОРС», СТОВ «Черліс»,ТОВ «Зоря Маїс», ТОВ «Юрія-Фарм»;

Меценатам  фестивалю: Мкртчяну Араіку Рафіковичу, Лісковському Сергію Федоровичу, Терещуку Сергію Миколайовичу, Шварцману Володимиру Юхимовичу, Пасека Сергію Вікторовичу, Касяну Василю Петровичу, Васецькому Олегу Володимировичу, Яровому  Олегу Станіславовичу.

Інформаційним спонсорам: телерадіокомпанії "Рось", газетам «7 днів Черкаси», «Афіша», «Телегід», інтернет-видавництву «Про все».

Тож,за результатами конкурсних виступів  підведено підсумки та визнано переможцями і  дипломантами:

Номінація "Вокальне мистецтво"

Гран-прі номінації  "Вокальне мистецтво (соло)"

Федоряка Владислав (м. Черкаси, ДШМ), керівник Комарова Наталія Андріївна

 Номінація  "Вокальне мистецтво (соло)":

І вікова категорія: 6-12 років

 I премія

  1. Комар Вячеслав (м. Черкаси), керівник Зігун Ольга Андріївна
  2. Степа Катерина (м. Черкаси), керівник Руденко Василь Юхимович

 II премія

  1. Солод Каріна (м. Черкаси), керівник Субботова Наталія Дмитрівна
  2. Голубєва Каріна (м. Черкаси), керівник Мусеровська Лідія Олексіївна

 III премія

  1. Харченко Ірина (м. Красногорівка Донецької обл.), керівник Зайцева Наталія Володимирівна
  2. Курченко Дмитро (Золотоніська санаторна школа-інтернат,Черкаська обл.), керівник Духаніна Ірина Дмитрівна

 ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Макарова Дарина (м. Черкаси, ДШМ), керівник Свірідова Ірина

 II премія

  1. Жук Марія (м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), керівник Коровко Тетяна
  2. Лихолай Катерина (Черкаське музичне училище), керівник Рожкова Олеся

 III премія

Педченко Анна  (м. Золотоноша Черкаської обл.), керівник Шеєнко Ірина

 Номінація  «Вокальне мистецтво (малі форми)»:

І вікова категорія: 6 - 12 років

I премія

Вокальне тріо «Чомучки» в складі Клименко Анна, Клименко Аліна, Кривошия Софія (Шевченківська спеціалізована школа-інтернат Звенигородського р-ну Черкаської обл.), керівник Бардадим Олена Миколаївна

 II премія

Дует Яхненко Софія, Бондар Марина  (м. Черкаси), керівник Бутовська Анастасія Олександрівна

 IIІ премія

Дует: Титаренко Назар, Титаренко Денис (Шевченківська спеціалізована школа-інтернат Звенигородського р-ну Черкаської обл.), керівник Грицай Оксана Дмитрівна

 Номінація  "Вокальне мистецтво (ансамблі)"

Гран-прі номінації  «Вокальне мистецтво (ансамблі)»

Фольклорний ансамбль «Ожина» (КПМНЗ „Криворізька міська школа мистецтв

№ 1” КМР Дніпропетровської обл.), худ. керівник Коровко Тетяна, муз. керівник Коровко Володимир.

 І вікова категорія: 6-12 років

 I премія

Вокальний ансамбль «Керелівські козаки» (Шевченківська спеціалізована школа-інтернат Звенигородського р-ну), керівник  Баранова Тетяна Миколаївна.

 II премія

Ансамбль «Маківки»  шоу-гурту „Квітограй”( ДМШ № 2 м. Черкаси),  керівники Жук Алла Вадимівна,  Зінченко Надія Сергіївна

 

III премія

Ансамбль «Фіалочки»  шоу-гурту (м. Черкаси, ДМШ № 2),керівники   Руденко Василь Юхимович,  Зінченко Надія

 ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

  1. Вокальний ансамбль «Радість» (с. Дмитрушки Уманського р-ну, Черкаської обл.), Мазура Юлія Петрівна
  2. Народний художній колектив України Дитяча естрадна студія „КАРАМЕЛЬ” (Черкаська гімназія№ 31), керівник Семілєткіна Світлана Миколаївна

II премія

Ансамбль „Віночки” шоу-гурту  „Квітограй” " (м. Черкаси, ДМШ № 2), керівники  Руденко Василь Юхимович,  Зінченко Надія Сергіївна

III премія

  1. Колектив „Соколи” Новоіванівського СБК Юр’ївського р-ну Дніпропетровської, керівник Калініч Марія Павлівна
  2. Вокальний ансамбль «Деліз» КЗ «Музична школа м. Красногорівка» Донецька обл., Радіонова Вікторія Вікторівна

    Номінація "Хореографічне мистецтво"

 Гран-прі номінації "Хореографічне мистецтво"

Народний хореографічний колектив Ансамбль танцю «Дружба» м. Черкаси, керівник Золотарьова Ольга

Номінація "Хореографічне мистецтво ( соло):

І вікова категорія: 6-12 років

I премія

 Діана Вдовиця - Народний художній колектив „Барвінок” Шполянського Будинку школярів  Черкаської обл., керівник Пресліцький Едуард Едуардович  

 II премія

Кошель Юлія - Хореографічний колектив „Акварель”  Золотоніської  дитячої музичної  школи Черкаської обл.,  керівник Кошель Вікторія Сергіївна   

  IIІ премія

Максімова Сандра – м. Звенигородка Черкаської обл.,  керівники: Максімова Юлія Ростиславівна,  Ксьондз Єлизавета Ростиславівна

Номінація "Хореографічне мистецтво ( малі форми)”:

І вікова категорія: 6-12 років

 Дипломант

Дует:  Куторей Максим, Шарапова Ілона  - Хореографічний  колектив „Акварель” Золотоніської ДМШ  Черкаської обл.,  керівник Петренко Анна Григорівна

Номінація "Хореографічне мистецтво (ансамблі) "

І вікова категорія: 6-12 років

 I премія

  1. Народний художній колектив „Барвінок” Шполянського Будинку школярів Черкаської обл., керівник Пресліцький Едуард Едуардович
  2. Зразковий акробатичний колектив ”Весела дітвора” ДЮКФП Старобабанівської ЗОШ І-ІІІ ступ. Уманського р-ну Черкаської обл., керівник Роговенко Наталія Володимирівна
  3. Народний хореографічний колектив Ансамбль танцю «Дружба», м. Черкаси, керівник Золотарьова Ольга

II премія

Колектив «Лілея» Чигиринської  дитячої  музичної школи та ЗОШ № 3 м. Чигирин Черкаської обл., керівник Гарах Людмиоа Володимирівна

IІІ премія

  1. Колектив „Заморочки” Дитячої школи мистецтв м. Звенигородка Черкаської обл., керівник Луценко Олександр Анатолійович
  2. Хореографічний колектив „Акварель” Золотоніської музичної школи, Черкаська обл., керівник Кошель Вікторія Сергіївна
  3. Черкаська танцювальна студія „ФРЕЯ”, м. Черкаси, керівник Худова Юлія Анатоліївна
  4. Хореографічний колектив „Акварель” Золотоніської музичної школи, Черкаська обл., керівник Петренко Анна Григорівна

ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Народний хореографічний колектив Ансамбль танцю «Дружба», м. Черкаси, керівник  Золотарьова Ольга

II премія

Зразковий ансамбль танцю „Дивосвіт” Драбівської школи мистецтв, Черкаська обл., керівник Несторенко Олена Сергіївна  

III місце

 Хореографічний колектив «Заморочки-дивина» Звенигородської  дитячої школи мистецтв, Черкаська обл.,  керівник  Чорна Тетяна Володимирівна

Номінація "Театральне мистецтво"

Гран-прі номінації  "Театральне  мистецтво"

Фольклорний зразковий ансамбль „Світлячок” Скориківської школи Золотоніського  р-ну Черкаської обл.,  керівник Пономаренко Валентина Миколаївна

Номінація „Театральне мистецтво (соло)”

І вікова категорія: 6-12 років

 I премія

Маляренко Алла Віталіївна - Гурт «Гарячі серця»  Корсунь-Шевченкого РЦДЮТ Черкаської обл.,  керівник  Іваненко Алла Борисівна

II премія

Калініченко Богдана Богданівна - Зразковий колектив літературно-творчрго об’єднання „Айстра” Черкаського РБДЮТ (с. Байбузи),  керівник Марюх Людмила Іванівна

III премія

Тараненко Софія Ігорівна - Гурт «Гарячі серця» Корсунь-Шевченківського  РЦДЮТ Черкаської обл.,  керівник Іваненко Алла Борисівна

ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Нагаєць Михайло Олександрович (Корсунь-Шевченківський РБДЮТ Черкаська обл.),  керівник Іваненко Алла Борисівна

II премія

Гончаренко Аліна Олександрівна (Корсунь-Шевченківський РБДЮТ Черкаська обл.)- ступенів Черкаської обласної Ради, керівник  Іваненко Алла Борисівна

III премія

Кожухар Ірина Ярославівна  (Корсунь-Шевченківський РБДЮТ Черкаська обл.), керівник Іваненко Алла Борисівна

Номінація „Театральне мистецтво (колективи)”

ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Колектив „Барви” Харківського ліцею № 161 „Імпульс” ,  керівник Бутенко Олена Сергіївна

 II премія

Шкільний театр „Точка зору” Золотоніської  санаторної  школи-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної Ради,  керівник Сідєльникова Ольга Петрівна

 III премія

Гурток «Гарячі серця» (Корсунь-Шевченківський РБДЮТ Черкаська обл.),), керівник Іваненко Алла Борисівна

     Номінація "Музично-инструментальне  мистецтво"

Гран-прі номінації  "Музично-інструментальне мистецтво":

 І вікова категорія:

Красін Нікіта Сергійович ( м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл.),  керівник Коровко Володимир Борисович

ІІ вікова категорія:

Сапунцов Роман Олександрович (Черкаська ДМШ № 3), керівник Качор Надія Василівна

Номінація  "Музично-інструментальне мистецтво (соло)":

Вікова категорія: 6-12 років

 I премія

Хафіан Каріна Аднанівна (м. Звенигородка Черкаської обл.), керівник  Строїн Ольга Павлівна

 II премія

  1. Азізов Андрій Артурович (ДМШ № 3 м. Черкаси), керівник Осипенкова Валентина Петрівна
  2. Білоус Даря Олександрівна (ДМШ № 3 м. Черкаси), керівник Осипенкова Валентина

 III премія

  1. Гавриш Майя Ігорівна (ДМШ № 5 м. Черкаси), керівник Павленко Юрій Миколайович, концертмейстер Козіна Вікторія Юріївна
  2. Качур Денис Володимирович (Звенигородська ДШМ), керівник Орлова Алла Валентинівна

      Вікова категорія: 13-17 років

II премія

Трофимчук Анастасія Сергіївна (м. Красногорівка Донецької обл.), керівник Чередніченко Сергій Віталійович, концертмейстер Верцанова Інна Іванівна

 III премія

  1. Шелест Ірина Василівна (Мошнівська ДМШ, с. Мошни Черкаського р-ну), керівник Шелест Любов Григорівна
  2. Фоміченок Дар’я Юріївна (ДМШ № 5 м. Черкаси), керівник Демяненко Людмила Олександрівна

Номінація  "Музично-внструментальне мистецтво (малі форми)"

І вікова категорія: 6-12 років

III премія

Фортепіанний ансамбль Крилова Богдана Валентинівна, Кравчук Альбіна Василівна (с.м.т. Млинів Рівненська обл. ), керівник   Кутуза Людмила Володимирівна

 ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Тріо сопілкарів: Лихограй Катерина, Паламар Катерина, Калита Артем  (ДМШ № 5 м. Черкаси) керівник Павленко Юрій Миколайович, концертмейстер Козіна Вікторія Юріївна

II премія

Дует „СКЕРЦО”, акордеон (Красногорівська ДМШ Донецької обл.), керівник Куліш В’ячеслав Володимирович

 III премія

Фортепіанний дует: Губанова Марія Дмитрівна і ФесакПоліна Русланівна (ДМШ № 3 м. Черкаси), керівник  Капустіна Анна Андріївна

 Номінація  " Образотворче мистецтво "

Вікова категорія: 6-12 років

 I премія

Драпоус Ярослав Максимович (Бабанська ДМШ, Черкаська обл.), керівник Криворот Ольга Петрівна

 II премія

Ковтун Валерія – „Козак Мамай”

 III премія

Мироненко Алевтина Олександрівна (Черкаська обл. Чорнобаївський р-н, с. Старий Коврай), керівник Дірний Сергій Григорович

 Вікова категорія: 13-17 років

I премія

Скиба Аліна Олександрівна (Черкаська обл.. Чорнобаївський р-н, с. Придніпровське), керівник Дірний Сергій Григорович

 II премія

Скорина Софія

 III премія

Радченко Валентин Георгійович (Бабанська ДМШ   Черкаська обл.), керівник Криворот Ольга Петрівна

                   Номінація "Декоративно-прикладне  мистецтво"

 Гран-прі номінації "Декоративно-прикладне мистецтво"

Нестеренко Марина  Миколаївна (Гурток „Дивосвіт” РЦДЮТ м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська обл.), керівник Руденко Людмила Василівна

І вікова категорія: 6-12 років

 I премія

Лук’янець Анастасія Сергіївна (Зразкове творче об’єднання „Чарівна намистина” РЦДЮТ,  с.Худяки Черкаського р-ну), керівник Счастливець Лариса Миколаївна

 II премія

Семенна Яна Володимирівна (Зразкове творче об’єднання „Чарівна намистина” РЦДЮТ с. Худяки Черкаського р-ну), керівник Счастливець Лариса Миколаївна

 III премія

  1. Червінська Олена Олександрівна (Канівська ДШМ, Черкаська обл.), керівник Денисенко Анна Миколаївна
  2. Спільна робота учнів 1 класу образотворчого мистецтва ДМШ м. Красногорівка Донецької обл., керівник Гладка Ольга Вікторівна

 ІІ вікова категорія: 13-17 років

I премія

Тимошенко Віра Олександрівна (Народний художній колектив –студія декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» м. Черкаси), керівник Тимошенко Галина Володимирівна

 II премія

Забожко Анна,  „По Чорному морю”

 III премія

Савісько Роман Миколайович (Черкаська обл. Чорнобаївський р-н, с. Придніпровське) , керівник Дірний Сергій Григорович

 Всього на конкурс було подано   197 заявок учасників,  у фестивалі-конкурсі прийняли участь  604 особи. Всі учасники та їх керівники  мали змогу сфотографуватись та завітати на заплановані міроприємства  фестивалю.

06 - 08 жовтня 2017 року в м. Черкаси відбудеться Третій Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях. UA"
...продовжувати читання "ПОЛОЖЕННЯ Третього Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA”"