Перейти до контенту

Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях” 2016 р.

14 -16 жовтня 2016 року Черкаське обласне відділення Дитячого фонду України запрошує  на

Всеукраїнський фестиваль - конкурс

дитячо-юнацької творчості

Козацький шлях

                                                           "ЗАТВЕРДЖЕНО"
                                    Президія правління Черкаського обласного
                                           відділення Дитячого фонду України
                                                  Протокол № 5 від 16.05.2016 р.


                                                             "ПОГОДЖЕНО"
                                                      Управління культури та
                                     взаємозв'язків з громадськістю Черкаської
                                               обласної державної адміністрації.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс                     
   дитячо-юнацької творчості                        
     "Козацький шлях. UA"                          


14 жовтня 2016 року - перший день конкурсної програми                                       

        м. Черкаси, Черкаська обласна філармонія. (вул. Хрещатик, 196).

15 жовтня 2016 року - гала-концерт, нагородження переможців

         м. Черкаси, Черкаська обласна філармонія. (вул. Хрещатик, 196)

16 жовтня 2016 року - екскурсія для переможців фестивалю-конкурсу по історичних місцях Чигиринського району

          Перша  Гетьманська столиця Української держави -  м. Чигирин.

          Родинне гніздо Хмельницьких - с. Суботів Чигиринський р-н.

          Урочище  “ Холодний яр.

 

ПОЛОЖЕННЯ

фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості

(далі - фестиваль– конкурс)

 

Засновник та організатори фестивалю - конкурсу:

          Черкаське обласне відділення Дитячого фонду України за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної Ради, Черкаської міської ради , ГО “Об’єднане козацтво України”, ГО “Союз українок”, ГО “Донна”, ГО “Територіальна громада Черкащини”, Ради освітян і науковців України в Черкаській області.

 Інформаційні спонсори фестивалю-конкурсу:

          Газети “Нова Доба”, “Черкаський край”, “Український голос”, інтернет-видання “ПРОВСЕ”, Національний телеканал “ICTV”, філія Національної телекомпанії України “Черкаська регіональна  дирекція”, газета Верховної Ради України “Голос України”.

Координати оргкомітету фестивалю-конкурсу:

Голова оргкомітету – Алла Бучковська

тел: (097) 19937-18

e-mail:kids_ck@ukr.net

Директор конкурсу – Галина Федоряка

тел: (096) 420 92 70

Сайт конкурсу:  kids.ck.ua

1. Загальні положення.

1.1. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки і проведення фестивалю-конкурсу, засади його фінансового та інформаційного забезпечення.

1.2. Передбачено спеціальні благодійні програми для дітей-сиріт та дітей учасників АТО

                               2. Мета та завдання  фестивалю – конкурсу:

2.1. Мета – популяризація української козацької культури і народних традицій; сприяння розвитку вітчизняного мистецтва; формування патріотичної свідомості дітей та  молоді; виховання естетично, фізично, духовно здорової нації;  усвідомлення практичної  важливості проводити паралелі засобами історії, культури та духовності задля кращого майбутнього, якого очікує український народ і зокрема кожен із нас.

2.2. Завдання - познайомити дітей та молодь з історико - культурною спадщиною козацтва Черкащини та новітньою історією козацтвотворення мистецькими засобами; підвищити інтерес до глибокого вивчення хортингу, культури та духовності козаків; обмін досвідом, підвищення професійного та педагогічного рівня керівників-наставників; залучити широку громадськість, меценатів, спонсорів до підтримки дитячої та молодіжної творчості; об’єднати всіх учасників фестивалю-конкурсу навколо дитячо-юнацького мистецтва в ім’я миру та любові до України.

                  3. Підготовка та умови проведення фестивалю-конкурсу.

3.1. Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю - конкурсу здійснює організаційний комітет та дирекція конкурсу. Оргкомітет, який є виконавчим органом фестивалю, відповідає за його підготовку і проведення, пошук спонсорів, організацію реклами, розповсюдження запрошень, виконує організаційні роботи, пов’язані з проведенням фестивалю. Оргкомітет має право використовувати і поширювати аудіо та відео записи, фотоматеріали, вироблені під час проведення заходів фестивалю - конкурсу і за його підсумками.

3.2. Фестиваль є відкритим. До участі запрошуються дитячо – юнацькі колективи, квартети, тріо, дуети, солісти різних видів мистецтва з міста Черкаси, Черкаської області та інших регіонів України, в репертуарі яких є патріотичні твори козацької, гайдамацької, стрілецької  тематики та твори про героїчну боротьбу  українського  народу періоду  2013 – 2016 р.р.

3.3. У фестивалі - конкурсі беруть участь діти та молодь у віці від 6 до 25 років, зокрема діти шкільного віку  (вихованці шкіл естетичного виховання, загальноосвітніх шкіл, будинків дитячо-юнацької творчості, дитячих центрів творчості, студій) та студенти коледжів, училищ, університетів, академій.

3.4. До участі допускаються учасники , які подали вчасно анкету – заявку до 3 жовтня 2016р. (включно) на електронну адресу організатора конкурсу: kids_ck@ukr.net у відповідній формі, що додається, сплатили реєстраційний внесок, пройшли попередній відбір, в день конкурсу пред’явили свідоцтво про народження або паспорт учасника та квитанцію про сплату благодійного реєстраційного внеску. Реєстраційний № в журналі реєстрації заявок є порядковим номером виступу на сцені під час конкурсу. Учасники, які проживають в м. Черкаси, проходять попередній відбір 8 жовтня 2016 року (місце проведення буде повідомлено додатково).  Всі суперечливі питання, пов’язані з реєстрацією та виступом учасників, вирішуються в робочому порядку організаторами конкурсу.

3.5. Фінансові умови конкурсу: фестиваль є некомерційним заходом. Організатори беруть на себе витрати на проживання конкурсантів, які братимуть участь у гала-концерті.

3.5.1. Для формування нагородно-подарункового фонду та покриття затрат по організації фестивалю-конкурсу оргкомітетом встановлено благодійний реєстраційний внесок: солісти - 70 грн; дует, тріо, квартет - 50 грн. з особи; колектив від 5 осіб - 40 грн. з особи. Конкурсні номінації "Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво" роблять внесок у розмірі 30 грн. за окрему роботу. Діти-сироти, діти з обмеженими можливостями та діти учасників АТО звільняються від благодійного реєстраційного внеску (при наявності відповідних документів).

     Банківські реквізити для перерахунку благодійних реєстраційних внесків:
     Отримувач: Черкаське обласне відділення Дитячого фонду України,
     Р/р 26004050100033 в АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ", МФО 300658,
     ЄДРПОУ: 34608553 (благодійний внесок на покриття затрат по організації 
     Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях.UA".    

3.6. Номінації конкурсу:

         1) Вокальне мистецтво.

         2) Хореографічне мистецтво.

         3) Театральне мистецтво.

         4) Музичне мистецтво.

         5) Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.

Примітка: Організатори  конкурсу залишають за собою право об’єднувати номінації і категорії в залежності від поданих заявок.

3.7. Вікові категорії:

         1 категорія - з 6 до 11 років.

         2 категорія - з 12 до 16 років.

         3 категорія  - з 17 до 25 років.

Примітка: Для дуету, тріо, квартету, колективу вікова категорія визначається за віком старшого учасника.

3.8. Технічні вимоги конкурсу та вимоги до учасників:

3.8.1.  З метою надання рівних умов учасникам при проведенні конкурсу використовується музична апаратура організаторів фестивалю-конкурсу.

3.8.2. Кожен учасник в номінаціях " Вокальне мистецтво ", " Хореографічне мистецтво ", " Музичне мистецтво ", представляє  два різнохарактерні номери, тривалість кожного не повинна перевищувати 3 хв. 30 с. Тривалість виступу (1 твір або уривок ) учасників номінації "Театральне мистецтво" не повинна перевищувати 12 хв.

3.8.3. Вокалісти виступають „живцем” – під фонограму „-1” на цифрових носіях (flash-card) з високою якістю звуку ( допускається бек вокал та хореографічна композиція), під акомпанемент музичного інструменту, або           а-ccapello.

3.8.4. Кожен звукозапис має бути на окремому носії із зазначенням назви колективу або прізвищем виконавця, назвою твору і точним часом тривалості звучання.

У день проведення конкурсу фонограми повинні бути надані звукорежисеру за  1.5 год. до початку конкурсу або надіслані заздалегідь  на електронну адресу організатора фестивалю - конкурсу: kids_ck@ukr.net.

3.8.5. При наявності декорацій для їх установки учасники можутьзобов’язані самостійно встановлювати їх на сцені. Учасники  номінації  " Музичне мистецтво " можуть звернутися   за  допомогою  до організаторів, обов’язково зазначивши   в  анкеті-заявці.

3.8.6. Колектив може бути усунений від участі у конкурсі на будь-якому етапі за некоректну поведінку ( дії і висловлювання конкурсантів або їх керівників, які ображають інших учасників конкурсу), дії, які заважають проведенню конкурсу.

4. Журі  конкурсу.

 4.1. Для оцінювання виступів учасників конкурсу запрошується журі, а саме: старша та молодша ліги. Склад старшої ліги журі формується із народних та заслужених артистів України, діячів культури і мистецтв, композиторів, музикантів, акторів, хореографів, представників ЗМІ, громадських організацій. Склад молодшої ліги журі  формується із представників колективів (володарів Гран-прі фестивалю-конкурсу 2015 року) та активної молоді (досвідчених представників  професійного мистецтва).

4.2.Члени журі оцінюють виступи учасників у відповідності з рекомендованими критеріями оцінювання за 10 - бальною системою відкритим голосуванням. Переможці виявляються по загальній сумі балів. Журі визначає нагороджених учасників для участі в Гала - концерті.

4.2.1. Критерії оцінювання:

Вокальне  мистецтво:

·        виконавська майстерність та музичний супровід;

·        вокальні дані;

·        відповідність музичної теми і змістової складової; 

·        естетика костюму, культура сцени;

·        акторська майстерність (розкриття художнього образу);

·        енергетика виконання і оригінальність;

·        відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Театральне  мистецтво:

·        акторська майстерність;

·        музичний  супровід; 

·        естетика костюму, культура сцени;

·        артистизм, харизматичність;

·        енергетика виконання і оригінальність;

·        режисерське рішення твору;

·        відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Хореографічне  мистецтво:

·        виконавська майстерність (техніка, акторська майстерність, індивідуальність) ;

·        відповідність музичного супроводу постановці танцю;

·        артистизм, харизматичність, енергетика;

·        постановча робота хореографа (неповторність, оригінальність);

·        естетика сценічного костюму;

·        відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Музичне  мистецтво:

До конкурсу допускається гра на наступних музичних інструментах: скрипка, віолончель, баян, акордеон, домра, гітара, фортепіано, духові інструменти .

·  творча фантазія - відповідність стилю, самобутність, художня цінність, етнографічна точність, оригінальність, розкриття теми, образність, якість музичного матеріалу;

·  емоційність, артистизм - яскравість виконання, художнє враження і виразність;

·   техніка виконання - манера виконання, художнє втілення, ансамблевість, інтонаційність, цілісність композиції;

·   зовнішній вигляд - відповідність костюмів, дизайн, сучасність, новаторство і творчий підхід;

· відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво:

На конкурс приймаються малюнки, творчі роботи з глини, декупаж, орігамі, вишивка (нитки, бісер), поробки з природного матеріалу та інше.

. виконавська майстерність;

· оригінальність задуму;

· максимальне розкриття теми;

· відповідність назві роботи;

· оформлення загального вигляду роботи;

· відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

4.3. Журі  має право не присуджувати призові місця або присуджувати декілька призових місць в залежності від набраної кількості балів учасників;

визначати переможця в кожній  номінації за віковою категорією.

4.4. Організатори та журі  мають право встановлювати  спеціальні призи та премії.

4.5. Конкурс передбачає  обов’язкове живе спілкування керівників із членами журі у вигляді “круглого столу “.

4.6. Рішення журі фіксується у протоколах  і є остаточним . Усі звернення щодо об’єктивності оцінювання членами журі конкурсанта приймаються у письмовій формі на електронну адресу організатора конкурсу:  kids_ck@ukr.net

Примітка: будь-які форми спілкування з членами журі конкурсу під час конкурсної програми – ЗАБОРОНЕНО!

5. Нагородження учасників конкурсу.

5.1. Нагородження проводяться за відповідними номінаціями з урахуванням кількісних та вікових категорій.

5.2.Всі учасники конкурсу та їх керівники нагороджуються Подячними листами  “Козацька грамота“.

5.3. Дипломанти конкурсу отримують титул  Дипломанта і нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками, а їх керівники нагороджуються Подячними листами  “Козацька грамота“.

5.4. Переможці фестивалю – конкурсу, "Лауреати І, ІІ, ІІІ ступенів" отримують титул  Лауреата і нагороджуються спеціальними козацькими універсалами, медалями, пам’ятними подарунками та екскурсією до історико - культурної спадщини козацтва Черкащини - Холодного Яру. Керівники нагороджуються Подячними листами  “Козацька грамота “.

5.5. Організаторами фестивалю-конкурсу встановлений фонд "Гран - прі". Гран – прі вручається за рішенням старшої ліги  журі  в кожній конкурсній номінації . Володар "Гран - прі" отримує  ГРАНТ (грошову винагороду), диплом "Козацький універсал", кубок та пам’ятний подарунок.

5.6. Організаторами фестивалю-конкурсу передбачено спеціальні нагороди, які вручаються учасникам конкурсу за рішенням молодшої  ліги  журі  в кожній конкурсній номінації .

6. Програма проведення фестивалю-конкурсу.

6.1. Фестиваль - конкурс  проводиться: 14 -  16 жовтня 2016 р.

Місце проведення :

14.10.2016 р. -  м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196, Черкаська обласна філармонія.

                               Реєстрація учасників з 8.30 до 9.45 год.

                               Початок конкурсу о 10 год.

У перший фестивальний день по закінченню конкурсного виступу на учасників очікує подальша фестивальна програма:

автографсесія та фотосесія" Я і козацька Черкащина ";

козацький ярмарок та  козацькі пригощання " Смачна черкаська гостина ";

піші екскурсії  та квести "Козацькими стежками Черкас";

 спільне написання  козацького листа наступним учасникам фестивалю – конкурсу 2017 року для підтримки бойового духу “ Послання задля перемоги“; відвідування тематичних музейних виставок та перегляд тематичних кінофільмів на відкритому повітрі “OutdoorsCossacks  night“.

15.10.2016 р. - м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196.

                              Черкаська обласна філармонія.

У другий фестивальний день на учасників та їх керівників  очікує фестивальна програма, а саме:

 майстер-класи , аква-грим, посвята в козаки, виставка робіт переможців номінації “Образотворче  та декоративно-прикладне  мистецтво”.

Круглий стіл  для керівників - наставників.

Вручення подячних листів керівникам та нагород учасникам та дипломантам конкурсу.

Гала-концерт переможців та спеціально запрошених гостей.

16.10.2016 р. -  м. Чигирин, с. Суботів, с. Мельники Чигиринський р-н.

У третій фестивальний день на переможців, їх керівників та запрошених гостей очікує фестивальна програма, а саме:

екскурсія "Холодноярськими стежками з козацьким запалом " та козацькі пригощання " Смачна холодноярська гостина ".

7. Порядок і термін реєстрації учасників конкурсу.

7.1. Анкета - заявка на участь у конкурсі повинна бути в розпорядженні організаторів конкурсу не пізніше 3 жовтня 2016р. (включно).

7.2. Інформація, яка вказана у анкеті - заявці, трактується як остаточна.

7.3. Факт подачі заявки автоматично означає , що Ви ознайомлені з положенням про конкурс і приймаєте всі пункти зазначеного документу.

7.4. Реєстрація вважається завершеною після подачі анкети - заявки, та сплати благодійного реєстраційного внеску.

7.5. Оргкомітет залишає за собою право вносити корективи до Положення конкурсу, враховуючи черговість надходження заявок.

8. Загальні вимоги.

8.1. Організації або приватні особи, які делегують учасників, беруть на себе транспортні витрати, витрати  на харчування та проживання.

8.2. Керівники колективів або супроводжуючі особи несуть відповідальність за життя, безпеку та здоров'я учасників конкурсу.

8.3. Питання, не висвітлені вищезазначеними умовами конкурсу, вирішує оргкомітет в індивідуальному порядку.

8.4. Будь-яка реклама та інформаційна діяльність на конкурсі без попереднього узгодження з організаторами ЗАБОРОНЕНА!

8.5. Вхід на конкурсну програму ВІЛЬНИЙ!

8.6. Організатори залишають за собою право змінювати тривалість і порядок проведення заходу.

 

Положення фестивалю- конкурсу є офіційним запрошенням на участь!!!

До зустрічі на конкурсі!!!

 

З повагою та найкращими побажаннями,

оргкомітет та дирекція   фестивалю-конкурсу.

 

ЗАЯВКА

на участь у Всеукраїнському  фестивалі – конкурсі  

дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA”

1. Прізвище_________________________________

Ім’я_______________________________________

По батькові учасника__________________________

 

Назва колективу______________________________

 

ПІБ керівника учасника, тел.

____________________________________________

 

2. Число, місяць, рік народження учасника __________

3. Домашня адреса, тел.учасника _________________

4. Участь у конкурсах, фестивалях __________________

_____________________________________________

5. Номінація___________________

6. Вікова категорія_______________

7. Назва конкурсних творів, авторство:

1)_____________________________________________

2)_____________________________________________

8. Тривалість номеру______________________

9. Музичний супровід _____________________________

10. Кількість осіб, які потребують проживання ____________

11. Особливі технічні вимоги:_________________________

12. Кількість  дітей-сиріт: ___________________________

дітей учасників АТО: _______________________________

 

З умовами та положенням фестивалю-конкурсу ознайомлений

“___”______________2016 р.                                                             

                                                                                     підпис___________