Перейти до контенту

VI Всеукраїнський мистецький конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA”

12 - 14 жовтня 2019 року в м. Черкаси відбудеться VI Всеукраїнський мистецький конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях.UA"

Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!

                                                  ЗАТВЕРДЖЕНО

                                 Правлінням громадської організації

                                 «Дитячий фонд Черкащини»

                                 Протокол №3 від 20.07.2019р.

                                 Голова ГО «Дитячий фонд    

                                  Черкащини»

                                   _____________      Бучковська А.В.

 

VI   Всеукраїнський  мистецький конкурс-фестиваль дитячо-
юнацької творчості "Козацький шлях.
UA"

 12 жовтня 2019 р. - перший день конкурсу-фестивалю – реєстрація кон-курсантів о 8.30 год., прес-конференція, туристична  виставка  «Черкащина  козацька» та виставка творів молодих художників на козацьку та народну тематику.

Урочисте відкриття конкурсу-фестивалю «Козацький шлях.UA”,  театралі-зовано-концертне дійство з відтворенням козацької  теми, прослухову- вання конкурсантів;

(ПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості м.Черкаси» вул.Смілянська, 33)

13 жовтня 2019 р - 2-й  день – круглий стіл  (науково – пізнавальна конференція «Герої козацької та сучасної доби»), урочисте закриття  фестивалю - нагородження переможців, гала-концерт.

(Черкаський державний технологічний університет, м.Черкаси, бульвар Шевченка, 460)

14 жовтня 2019 р. -  3-й день  - екскурсія для переможців конкурсу та всіх бажаючих по новоствореному  туристичному маршруту «Козацько-гай-дамацькі шляхи Черкащини».

 ПОЛОЖЕННЯ

VI   Всеукраїнського  мистецькогой конкурсу-фестивалю дитячо-юнацької творчості "Козацький шлях. UA"(далі – конкурс-фестиваль)

 Засновник:   ГО Дитячий фонд Черкащини.

Партнери: Черкаська ОДА, Черкаська обласна рада, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю ЧОДА, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, Національна спілка кобзарів України, ГО «Союз Українок», Міжнародна громадська організація «Міжнародна академія козацтва», Благодійна організація «Благодійний фонд «Омофор», Громадська рада при Черкаській ОДА 

До складу  Творчої Ради конкурсу – фестивалю входять провідні фахівці конкурсних жанрів, професійні музиканти, актори, художники, режисери, музикознавці  – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, заслужені художники України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені та народні артисти України.

 1. Мета та завдання конкурсу-фестивалю:
- відновлення та пропаганда національної музичної культури, популяризація та 

розвиток козацької пісні,мелодій, традицій.
- надання приорітету національному козацькому руху, як складової частини патріотичного виховання дітей та молоді.

- ознайомлення  дітей та молоді  з історико–культурною  спадщиною козацтва Черкащини та новітньою історією козацтва  мистецькими засобами;

- виявлення та підтримка творчо – обдарованих дітей та молоді;

- популяризація українського козацького, народного та сучасного танцю художнього слова, української класичної, народної та сучасної музики ідейно – патріотичного спрямування.

- пропаганда і популяризація бандурного та кобзарського мистецтва, як частини  виховного та патріотичного напрямку виховання школярів та молоді у регіоні;

- популяризація національних інструментів часів козацтва  – кобзи,  старосвітської бандури, сопілки і т.д. серед школярів і молоді.

 2. Умови та порядок проведення конкурсу-фестивалю :

2.1.  Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю – конкурсу здійснює організаційний комітет та дирекція конкурсу. Оргкомітет, який є виконавчим органом фестивалю, відповідає за його підготовку і проведення, пошук спонсорів, організацію реклами, розповсюдження запрошень, виконує організаційні роботи, пов’язані з проведенням фестивалю. Оргкомітет має право використовувати і поширювати аудіо та відео записи, фотоматеріали, вироблені під час проведення заходів фестивалю – конкурсу і за його підсумками.

2.2.   У конкурсному прослуховуванні   беруть участь учні музичних шкіл, шкіл мистецтв, кобзарських шкіл, вихованці шкіл з поглибленим вивченням музики,  загальноосвітніх шкіл, будинків дитячо-юнацької творчості, дитячих центрів творчості, студій, виконавці- аматори, студенти коледжів, училищ, університетів, академій.

2.3. Номінації конкурсу:

   1) Вокальне мистецтво

- Академічний, народний, естрадний спів (соло, дуети, тріо, ансамблі, хори).
     2) Інструментальне мистецтво
- Солісти
- Малі форми (дует, тріо, квартет)
- Ансамблі (від 5 осіб)

   3) Кобзарське та бандурне мистецтво 
Бандуристи -вокалісти (кобзарі )
 • Соло
 • Малі форми (дует, тріо, квартет)
 • Ансамблі (від 5 осіб)
Бандуристи-інструменталісти 
 • Соло
 • Малі форми (дует, тріо, квартет)
 • Ансамблі (від 5 осіб )
 • 4) Хореографічне мистецтво.
 • Соло
 • Мала група (від 2 до 8 осіб)
 • Ансамблі (колектив від 5 осіб)
 • 5) Театральне мистецтво
 • Уривки з вистав
 • Художнє читання (поезія, проза, гумор)
 • Естрадна мініатюра
 • Театр міміки і жесту
 • 6) Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво., (портрет, карикатура, пейзаж, натюрморт, творчі роботи з глини, декупаж, орігамі, вишивка (нитки, бісер), поробки з природного матеріалу, поп-арт и т. д.)

Примітка: Організатори  конкурсу залишають за собою право об’єднувати номінації і категорії в залежності від поданих заявок

2.4. Вікові категорії:

1 категорія   -     5 – 8 років (включно)
2 категорія  –     9 - 11 років (включно)
3 категорія  –     12  -  14 років (включно)
4 категорія  –     15 - 18 років (включно)
5 категорія   -    19 – 25 років (включно)
6 змішана     -    ансамблі, оркестри (всі вікові категорії)

 Конкурсні вимоги:

3.1.  Кожен учасник в номінації «Вокальне мистецтво»  репрезентуює  два різножанрових вокальних твори - може бути народна пісня, дума чи пісня  українського  композитора на патріотичну, козацьку, стрілецьку та іншу героїчну тематику.  Другий твір – за власним вибором. Триваліст звучання одного твору не більше  4 хв.  Допускаеться виконання одного номеру.

3.2.  Учасники номінації «Вокальне мистецтво»  виступають „наживо» : а-ccapello,  під акомпанемент музичного інструменту,  під фонограму- мінус.

3.3. Критерії оцінок: чистота інтонації, чіткість дикції; ознаки голосу (тембр, сила, діапазон); артистизм, передача образу і поведінка на сцені, культура виконання; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника; естетика костюмів і реквізиту.

3.3.1.  У номінації «Бандурне та кобзарське мистецтво» - соліст бандурист-вокаліст ( кобзар) потрібно представити 2 різнохарактерних вокальних твори один з яких обов’язково українського автора, тривалістю звучання до 7 хв.

Соліст бандурист-інструменталіст репрезентує також дві різнохарактерних п’єси, одна з яких обов’язково  українського композитора. Тривалість звучання до 8 хв.

Ансамблі виконують музичний твір на власний вибір тривалістю звучання до 5 хв. Критерії оцінок: виконавська майстерність, техніка, складність та ідейне наповнення твору, сценічна культура, сценічний костюм, артистизм

3.3.2. Учасники номінації «Інструментальне мистецтво» представляють 2 різнохарактерні композиції. Перший твір – українського композитора, а другий на власний вибір загальною тривалістю звучання  не більше 8 хв. Допускається виконання 1 номеру.

Критерії оцінок: виконавська майстерність; чистота строю та інтонування; складність твору, техніка виконання ансамблеве звучання; сценічна культура, культура звуку, зовнішній вигляд, поведінка на сцені.

 3.3.3. У номінації  «Хореографічне мистецтво» повинно бути представлено   два   різнохарактерних номера, тривалістю  до 7 хв.

          Критерії оцінок: техніка і майстерність виконання; оригінальність постановки, композиція; підбір і відповідність музичного супроводу; підбір і оригінальність костюмів.

3.3.4.  У номінації «Театральне мистецтво»  учасники представляють на розсуд журі 1-2 різнопланові виступи, тривалістю до 10 хв.

 Критерії оцінок: художній рівень репертуару, відповідність репертуару віковим особливостям виконавців, режисерський задум і засоби його втілення (сценографія, музичне оформлення, костюми, використання технічних засобів, тощо), рівень виконавської майстерності, логіка мови, дикція, постановка голосу, сценічна культура.

3.3.5.  У номінації  «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» на конкурс приймаються малюнки, творчі роботи з глини, декупаж, орігамі, вишивка (нитки, бісер), поробки з природного матеріалу та інше.

 1. Технічні вимоги конкурсу:

          Носіями фонограм є  USB-флешки (mp3, WAW- формат) з високою якістю звуку, рекомендується мати декілька видів носіїв, щоб бути універсально готовим. Кожна фонограма повинна бути підписана із зазначенням  назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалості її звучання.

 Увага: фонограма надається звукорежисеру перед конкурсними виступами за 2 години до  початку конкурсу.

Примітка: Організатори не несуть відповідальності, якщо аудіо-запис не в стандартному форматі і його неможливо буде відтворити.

 1. Журі конкурсу.

5.1 Для оцінювання виступів учасників конкурсу до складу журі запрошуються професійні артисти - лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів, композитори, хореографи, художники, заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв, народні артисти України.  Порядок виступів на прослуховування встановлюється шляхом подачі заявок. Прослуховування проводиться публічно. Розподіл місць та премій серед учасників прослуховування визначається на засіданні журі відкритим голосуванням по кожній номінації.

5.2.  Члени журі оцінюють виступи учасників  за 10 – бальною системою відкритим голосуванням.

5.3. Не всі переможці  конкурсу  можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів.

4. За рішенням режисера фестивалю-конкурсу, щодо проведення Гала-концерту, хореографічні колективи можуть готувати  танцювальний супровід для окремих  вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

5.5.  Журі  має право не присуджувати призові місця або присуджувати декілька призових місць в залежності від набраної кількості балів учасників; визначати переможця в кожній  номінації за віковою категорією.

5.6.   Рішення журі фіксується у протоколах  і є остаточним . Усі звернення щодо об’єктивності оцінювання членами журі конкурсанта приймаються у письмовій формі на електронну адресу організатора конкурсу:  kids_ck@ukr.net

 1. Нагородження учасників  конкурсу.

6.1 Учасники конкурсу нагороджуються дипломами учасника..

6.2. Переможці конкурсу, які зайняли I,II,III та  IV місця отримають звання Лауреатів та Дипломантів  V1 Всеукраїнського відкритого конкурсу-фестивалю «Козацький шлях.UA», нагороджуються медалями, кубками. Керівники нагороджуються Подячними листами.

6.3. Найвища нагорода «Гран-прі» ( у кожній номінації). Власник Гран-прі отримує кубок та подарунок.

6.4. Організаторами фестивалю-конкурсу передбачено спеціальні нагороди, які вручаються учасникам конкурсу за рішенням журі  в кожній конкурсній номінації .

6.5.  Програмою фестивалю-конкурсу передбачені майстер-класи та творчі зустрічі.

6.6.  Для всіх учасників буде організована культурна програма, що включає оглядову екскурсію міста Черкаси, участь у фотосесіях, які будуть проводитись під час конкурсу-фестивалю.

6.7. Для участі у конкурсі-фестивалі подаються такі документи:

 • заявка на участь у конкурсі-фестивалі за формою згідно з додатком;
 • фотокартка гарної якості для виготовлення буклету (в електронному вигляді).

Заявки на конкурс-фестиваль приймаються до 06 жовтня  2019 року за ел. адресою:  kids_ck@ukr.net

 1. Фінансові умови:

7.1. Фестиваль-конкурс передбачає вступний внесок – 200 грн. з однієї особи та перераховується учасниками або відряджаючою стороною.У разі, якщо конкурсант бере участь  у двох номінаціях,  за участь у другій сплачується  50%  суми внеску. Діти сироти, діти з особливими потребами не сплачують благодійний внесок. Діти з багатодітних сімей сплачують 50% від суми внеску.     

Банківські реквізити для перерахунку благодійних реєстраційних внесків:

Отримувач: Громадська організація «Дитячий фонд Черкащини», р/р26002028100807 в АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»,  МФО 300658, ЄДРПОУ 41035113.

Призначення платежу: благодійний реєстраційний внесок для покриття затрат по організації Шостого Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях.UA» :

 Загальні вимоги

8.1. Заїзд учасників починається з 11 жовтня.

8.2   Організації або приватні особи, які делегують учасників, беруть на себе транспортні витрати, витрати  на харчування та проживання.

8.3.  Місця для проживання будуть попередньо замовлені організаторами, у відповідності з інформацією у анкеті-заявці. Вартість проживання буде повідомлено учасникам попередньо.

Примітка: Якщо у анкеті-заявці не вказано кількість осіб яким необхідно місце для проживання, організатори НЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за поселення таких учасників. У такому випадку, при зверненні керівника або відповідальної особи, оргкомітет може лише підказати місця для поселення.

Попередження: У день конкурсу можуть бути відсутні вільні місця для проживання у готелях, хостелах тощо, або вартість проживання буде надто високою.

Організатори рекомендують замовити місця для проживання попередньо, для уникнення проблем.

8.4.  Керівники колективів або супроводжуючі особи несуть відповідальність за життя, безпеку та здоров'я учасників конкурсу.

8.5. Питання, не висвітлені вищезазначеними умовами конкурсу, вирішує оргкомітет в індивідуальному порядку.

8.6.  Будь-яка реклама та інформаційна діяльність на конкурсі без попереднього узгодження з організаторами ЗАБОРОНЕНА!

8.7. Вхід на конкурсну програму ВІЛЬНИЙ!

8.8. Організатори залишають за собою право змінювати тривалість і порядок проведення заходу.

 Оргкомітет фестивалю-конкурсу «Козацький шлях.UA»:

Голова  ГО «Дитячий фонд Черкащини» - Бучковська Алла Вікторівна,

                                            тел: (097) 199-37-18

Голова оргкомітету - Василь Петрович Касян,    тел: (050) 696 04 54

Директор  фестивалю  та Голова Творчої ради  –  нар. артистка України  Лідія Іванівна Зайнчківська       тел: (067) 141-38-09

Координатор конкурсу-фестивалю: Тетяна Костянтинівна Богомол               тел: (096) 55-41-751.

e-mail:   kids_ck@ukr.net1.  Facebook:          facebook.com/KozackiyShlyah.pUA

 1. Адреса оргкомітету:

18000, м.Черкаси, вул. Благовісна 213, кімн. 23.

Положення конкурсу-фестивалю є офіційним запрошенням на участь!!!

До зустрічі на конкурсі!!!

 АНКЕТА-ЗАЯВКА

на участь у VI  Відкритому  Всеукраїнському мистецькому  

конкурсі-фестивалі  

дитячо-юнацької творчості “Козацький шлях.UA

 1. П.І.Б. учасника _______________________________________________

Назва колективу  ___________________________________________________

ПІБ керівника, тел.__________________________________________________

__________________________________________________________________

 1. Число, місяць, рік народження учасника*_____________________________
 2. Навчальний заклад, домашня адреса, тел.учасника ___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 1. Тел. батьків, опікунів, або відповідальних осіб _______________________

__________________________________________________________________

6. Номінація, вікова категорія _______________________________________

 1. Назва конкурсних творів, авторство (тривалість виступу):

1)_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

2)_________________________________________________________________

__________________________________________________________________

8) Музичний супровід ______________________________________________

9) Кількість осіб, які потребують проживання:

Дорослих__________________________________________________________ Дітей______________________________________________________________

10) Особливі технічні вимоги:________________________________________

З умовами та положенням фестивалю-конкурсу ознайомлений:

“___”______________2019 р.                                                     підпис___________

 

Примітки:

 • Заповнення анкети-заявки:
 • Анкета-заявка заповнюється чіткими, розбірливими друкованими літерами, українською мовою. Дозволяється заповнювати анкету-заявку в електронному вигляді (крім особистого підпису).
 • * Якщо анкета-заявка оформляється більше ніж на одну особу до неї ОБОВ’ЯЗКОВО додається СПИСОК УЧАСНИКІВ у якому вказано ПІП, вік, № тел. учасника, домашня адреса учасника, № тел. батьків, опікунів або відповідальних осіб. Такий же список ОБОВ’ЯЗКОВО має бути у керівника, або відповідальної особи. Він формується задля попередження виникнення будь-яких небезпечних ситуацій та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних випадків.